MENU
klinika

Rrezikohen banesat dhe digjen 1000 rrënjë ullinj

“Shkrumbohet” Berati dhe Patosi

31.08.2019 - 18:52

Një hapësirë toke e mbjellë me ullishte është përshirë nga flakët në fshatin Lalar, në Patos.

Si pasojë e flakëve janë shkrumbuar rreth 1000 rrënjë ullinj dhe bimësi e ulët.

Zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje dhe është duke punuar për shuarjen e flakëve.

Gjithashtu edhe në Berat është regjistruar një vatër zjarri. Një person i cili ishte duke pastruar tokën i kishte vënë flakën disa barishteve, por flakët u përhapën duke rrezikuar banesat në lagjen Çelepia.

Flakët e dala jashtë kontrollit u shuan nga ndërhyrja e zjarrfikëses dhe banorëve të zonës, ndërsa policia po punon për identifikimin e personit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dhjetra hektar 'nën pushtetin' e flakëve

‘Digjet’ Klosi dhe Cërriku