MENU
klinika

"Buzëqeshje mbretërore"

Tiranë, kur mbreti Zog e Geraldina përuruan stacionin radiofonik

14.08.2019 - 15:01

       “Excelsior” ka botuar, të shtunën e 3 dhjetorit 1938, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë, pas largimit të tyre nga ceremonia e inagurimit të një stacioni radiofonik në Tiranë, që, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

 

 

 

Buzëqeshje mbretërore

kolana e librave

“Zogu dhe mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë përuruan, në Tiranë – me rastin e 26-vjetorit të pavarësisë shqiptare – një stacion radiofonik, ku mbretëresha e re mbajti një fjalim.

 

 

 

Ja çifti mbretëror duke u larguar nga stacioni, pas ceremonisë.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Fotot me ngjyra/ Një histori si në përralla!

81 vite e 1 ditë nga dasma mbretërore që pa Shqipëria