MENU
klinika

Detajet

Tritol parukerisë në Nikël të Krujës, arrestohet i dyshuari

17.08.2019 - 09:58

Arrestohet autori i dyshuar i tritolvënies në një parukieri në fshatin Nikël të Krujës.

Shpërthimi u shënua rreth orës 01:00 të 16 gushtit 2019. Policia arrestoi 23 vjeçarin e identifikuar me inicialet L.C banues po në Nikël.

“Shtetasi i mësipërm dyshohet se në biznesin (parukieri) të shtetases R.Sh., ka vënë një sasi lëndë plasëse e llojit tritol, ku për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale” informon policia e Durrësit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv”dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit ” parashikuar në nenet 153 dhe 278 të Kodit Penal.

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës