MENU
klinika

Kontrata e re

Zyrtare: Kenan Spahiu transferohet në Real Betis

01.08.2019 - 19:08

Basketbollisti shqiptar me pasaportë turke, Kenan Spahiu do të bëjë karrierë në shtetin spanjoll.

Fundori organizator ka nënshkruar njëvjeçare me mundësi të zgjatjes edhe për një të tillë me skuadrën e Real Betisit.

I lindur në Prishtinë por që luan te Kombëtarja e Turqisë, së fundi ishte pjesë e skuadrës së njohur turke, Besiktas.

Ai sezonin e fundit ka pasur paraqitje solide duke pasur një mesatare prej 6.4 pikëve, 3.4 kërcimesh dhe 3.3 asistimesh.

Kujtojmë se 24-vjeçari më parë kishte fituar medaljen e artë në kampionatin evropian me grupmoshat deri 18 vjet me Turqinë.

Ndryshe, Spahiu bëhet basketbollisti i dytë shqiptar pas Ermal Kuqos që luanë në ligën elitare të basketbollit të Turqisë.