MENU
klinika

Akuzat

Aksioni anti-informalitet, arrestohet biznesmeni në Tiranë

07.09.2019 - 14:46

Një tjetër biznesmen në Tiranë ka rënë në prangat e policisë.

Ai është administrator i një subjekti ndërtimi dhe akuzohet për “Krijim të skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerë e shtuar”.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale D.B.

Ai është biznesmeni i 16 i prangosur, pas arrestimit të 15 të tjerëve dy ditë më parë, në kuadër të aksionit antiinformalitet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Detaje nga skema mashtrimit me TVSH

15 biznesmenët që “rrënuan” ekonominë