MENU
klinika

Me shenja në fytyrë dhe flokët e qethur zero...

Aktorja e famshme publikon foton e parë pas kimioterapisë

09.09.2019 - 17:42

Selma Blair ka treguar për herë të parë një foto shumë private të vetes gjatë betejës së saj me sklerozën.

Ylli i “Intelitions Cruel” hyri në Instagram të shtunën dhe ndau një foto të vetes, duke qëndruar e veshur me një kanatiere të bardhë.

Ajo shfaqej me shenja të nxira në fytyrë dhe flokët e qethur shkurt pas kokës, që pas nisjes së kimioterapisë.

Megjithëse shumica e fansave e mbështesin vendimin e yllit për të qenë reale, shumë të tjerë kritikojnë “frymëzimin artistik” që fshihet pas fotos së saj.

“Portreti i një Zonje”, shkruante aktorja duke i bërë tag dizajnuesit Thom Browne.

kolana e librave

47-vjeçarja Blair ka qenë tejet e hapur për betejën e saj me MS (Multiple Sclerosis), dhe hapat që ka ndërmarrë për trajtimin.

Disa muaj më parë, ylli zbuloi se po i nënshtrohej kimioterapisë.

Edhe pse kimioterapia në përgjithësi është e lidhur me trajtimin e kancerit, trajtimet më të reja për MS kanë pasur rezultate pozitive.

Blair u diagnostikua me sklerozë të shumëfishtë tetorin e kaluar.

Bukuroshja vesh fustanin e nusërisë

Pas pajtimit Stresi dhe Keisi bëjnë dasmën

“Ishte një drogë, nuk pritem kurrë më”

Jane Fonda heq dorë nga operacionet kirurgjikale

Një mbrëmje enkas për të dashuruarit në Gjermani

Loredana dhe Zuna “kapen mat”

Pas humbjes së mikeshës së saj

Rita Ora jep mesazhin e fuqishëm