MENU
klinika

"Piensa en mi"

Bashkia e Tiranës ka një “surprizë”…

11.09.2019 - 14:19

     “Muzikë ndryshe, atmosferë ndryshe! Luz Casal, legjenda e këngës spanjolle, do të ndriçojë mbrëmjen me zërin e saj mahnitës, më 14 shtator, pranë Amfiteatrit, në orën 20:00. Merr miqtë dhe eja argëtohu, nën ritmin e muzikës spanjolle!” – kështu shkruan, Bashkia e Tiranës.

 

 

 

 

 

Këngëtarja e famshme spanjolle e viteve ’80-të, ka një karrierë të pasur e të larmishme, që në fillesat e saj, janë lidhur edhe me muzikën e baletin.
Kulmin e suksesit, Luz Casal do ta njihte në deputimin e kolonës zanore, të një prej filmave të regjisorit të njohur Pedro Almodovar, “High Heels”, me këngën “Piensa en mi”.

 

 

 

 

Luz Casal është një këngëtare spanjolle e viteve ’80-të, rrymës Pop-Rock. Këngët e saj më të njohura, janë: “Loca”, “Rufino”, “Un nuevo día brillará”, etj.

 

 

 

 

 

Në vitin 2010, e prekur nga sëmundja e tumorit në gji, këngëtarja u detyrua të tërhiqej nga një tur koncertesh. Casal, më vonë, do të rikthehej më e fortë se kurrë, duke qenë një shembull e frymëzim për të gjitha gratë, që u është dashur të përballën me betejën kundër kësaj sëmundjeje.

 

Mos e humbisni!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


PROFIL/ Ja çfarë nuk dinit për divën e muzikës shqiptare

“Sekretet” e Vaçe Zelës