MENU
klinika

Zbulohet arsyeja

Bllokohet anija ruse në portin e Durrësit

20.09.2019 - 21:04

Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit.

Mjeti i lundrimit ishte me grurë, ndërsa kishte dy javë në radhë në pritje që të shkarkohej.

kolana e librave

Po ashtu bëhet e ditur se anija që ishte nisur nga Rusia dhe si destinacion kishte vendin tonë, është bllokuar me urdhër të Gjykatës së Durrësit.

Shkak është fakti se nuk është rënë dakord për çështjen e pagesës, mes palës dërguese dhe asaj pritëse. Pritet që të tjera detaje të dalin në dritë mbi ngjarjen në fjalë. Mësohet se anija ishte nisur më datë 22 gusht nga porti rus i  “Volgodonsk”.

"Familjet kanë përgjegjësi në mirëedukimin e brezit të ri"

Videoja e Ardi Veliut, Rama: Gaboi, por i besoj ndjesës së tij publike

Varhelyi mesazh të fortë politikës, iu bën thirrjen urgjente

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse humbet ky moment”

4 oficerë policie qëllohen me armë, 10 persona humbin jetën

Përshkallëzohet protesta që po ‘gëlon’ në SHBA

Nuk u plotësua kuorumi, përplasje mes anëtarëve

KQZ shtyn për në janar kërkesën për referendum për sistemin zgjedhor