MENU
klinika

Bomberi kuqezi vazhdon momentin pozitiv

Cikalleshi nuk ndalet/ Shkund rrjetën edhe në Turqi

22.09.2019 - 21:23

Sokol Cikalleshi është “abonuar” me golin, pasi vazhdon të shënojë edhe në Kategorinë e Dytë turke, me skuadrën e Akhisarspor, ku është shndërruar në një titullar fiks.

Një javë më parë Cikalleshi i shënoi portierit laçian Selmani, në ndeshjen Akhisar-Menemen, ndërsa sot shënoi golin e tretë në suksesin 3-1 të ekipit të tij ndaj Hatayaspor.

konica sportkonica sport mobile

Sulmuesi kavajas gjeti golin edhe në dy ndeshjet eliminatore të Shqipërisë, përballë Francës dhe Islandës, duke konfirmuar se është në një formë mjaft të mirë.