MENU
klinika

Detaje

Ç’po ndodh? Aksion masiv në Maqedoninë e Veriut

21.09.2019 - 16:04

Gjatë ditës së djeshme, por edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia e Maqedonisë së Veriut ka zhvilluar një aksion të koordinuar me Ministrinë e Brendshme, ku janë sekuestruar armë dhe drogë.

Aksioni ka përfshirë 24 qytete, ndërsa janë kontrolluar 54 lokacione të ndryshme.

kolana e librave

Gjatë aksionit janë konfiskuar një numër i konsiderueshëm i armëve jolegale si dhe 22 kilogramë marijuanë, por dhe drogave të tjera, si heroinë, kokainë dhe të tjera.