MENU
klinika

Nisin hetimet

Digjet 1 Ha ullishte në Elbasan, policia: E qëllimshme!

15.09.2019 - 08:53

Digjet 1 ha ullishtë gjatë natës në Samurr të Elbasanit.

Burime zyrtare konfirmuan se vatra e zjarrit u shfaq rreth orës 22:00 dhe u izolua rreth orës 01:30 të mëngjesit të kësaj të diele.

Për shuarjen e flakëve u aktivizuan 13 punonjës të shërbimit zjarrfikës të Elbasanit dhe dhjetra banorë të zonës.

kolana e librave

Zjarri pati përhapje me shpejtësi në një sipërfaqe mjaft të madhe duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërsa policia po heton për të identifikuar autorët dhe kapjen e tyre.