MENU
klinika

Sezoni drejt fundit

Fluks qytetarësh në Kapshticë dhe Qafë-Thanë

01.09.2019 - 13:12

Jemi në fundin e sezonit veror dhe në pikat e kalimit në Kapshticë dhe Qafë – Thanë ka fluks qytetarësh.

Sipas policisë kufitare në 24 orët e fundit në Kapshticë janë regjistruar rreth 8 mijë qytetarë që kanë hyrë dhe kanë dalë.

kolana e librave

Fluksi po përballohet me 6 sportele nga pala shqiptarë dhe 3 sportele nga pala greke.

Qarkullim të madh ka edhe në Qafë Thanë ku gjatë së shtunës kanë hyrë 4279 qytetarë dhe kanë dalë 4788 shtetas të huaj e shqiptarë.