MENU
klinika

Deklarata

Frikë nga shkarkimi? Meta: President deri më 2021!

09.09.2019 - 10:21

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka mbërritur në këmbë në Kryesinë e Kuvendit, ku do të dalë para Komisionit Hetimor Parlamentar.

Ai është shoqëruar drejt Kuvendit nga dy këshilltarët e tij, ai për Sigurinë, Bahri Shaqiri, dhe ai për Mediat, Tedi Blushi. I pyetur nga gazetarët nëse i druhet përballjes me komisionin dhe shkarkimit, Kreu i Shtetit ka deklaruar se nuk ka frikë.

kolana e librave

“Presidenca në mbrojtje të Kushtetutës. Nuk kam frikë, do jem President deri më 2021”, ka thënë Meta.

Meta do të pyetet në komision nga deputetët e mazhorancës për dekretin e tij për rrëzimin e 30 qershorit si datë të zgjedhjeve lokale dhe dekretimin e 13 tetorit për zhvillimin e këtyre zgjedhjeve.