MENU
klinika

Tragjike

Futbollisti holandez ekzekutohet në mes të Amsterdamit!

20.09.2019 - 19:22

Tragjedi në Holandë. Kelvin Maynard, ish-futbollist i Burton Albion në Angli dhe i disa ekipeve të dorës së dytë në vendin e tulipanëve, humbi jetën pasi mori disa plumba pistolete në kryeqytetin Amsterdam.

Mbrojtësi 32-vjeçar është qëlluar ndërsa ndodhej në automjetin e tij. Policia holandeze është vënë në kërkim të dy të dyshuarve, që sipas dëshmitare u larguan me një motor skuter.

konica sportkonica sport mobile

Pavarësisht tentativës për t’i dhënë ndihmën e shpejtë, Maynard ndërroi jetë.

Futbollisti holandez, me origjinë nga Surinami,. Këtë sezon ishte pjesë e Alphense Boys, por në të kaluarën ka luajtur me ekipe të ndryshme në Holandë dhe jo vetëm.

Të tronditur nga ngjarja e rëndë, drejtuesit e klubit nuk do ta zhvillojnë këtë të shtunë sfidën kundër Hollandias.