MENU
klinika

U arrestua për korrupsion

Gjykata merr vendimin për ish-drejtorin e LSI në Gjirokastër

02.09.2019 - 14:52

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër caktoi masën ‘’detyrim paraqitje’’ për ish-drejtorin e Agjencisë së Mirëqenies dhe Kujdesit Social në këtë qark Armand Mamani, i cili u ndalua ditën e djeshme nga policia për ‘’shpërdorim detyre’’.

Trupi gjykues mori parasysh kërkesën e avokatit të ish-kryetarit të degës së LSI-së për Gjirokastrën duke e liruar nga burgu.

kolana e librave

Mimani akuzohet se ka favorizuar një biznes privat të familjes së tij duke konsumuar energjinë elektrike nga Agjencia e Shërbimit Social në Gjirokastrë.

Në mbrojtje të tij reagoi dhe ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish-deputeti i LSI-së Vangjel Tavo, i cili e konsideroi ndalimin e Armand Mamanit si ‘’prapavijë politike’’ nga qeveria socialiste.

Emri/ I dënuar me 6 vite burg më parë

Arrestohet 70-vjeçari nga Lazarati, ja cila është akuza

Ja çfarë deklaroi avokati i 41-vjeçares

Dhunonte vajzën 13 vjeçe, burg nënës nga Saranda

Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale