MENU
klinika

"Desh na mori jetën..."

“I ligu më hoqi bukën e gojës”, ç’ndodhi pas SMS-së në telefonin e Ramës

05.09.2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama ka publikuar SMS të tjera këtë të enjte në profilin e tij në FB, ku bën publik një rast të dhimbshëm, por që ka gjetur zgjidhje pas mesazhit që ai i kishte dërguar shefit të qeverisë.

Bëhet fjalë për një aksident që i ka ndodhur të riut nga fshati Kotë i Vlorës i cili e siguron jetesën për vete e familjen e tij si coban.

Nga aksidenti, Elidoni humbi 70 kokë dele me të cilat nxirrte bukën e fëmijëve.

I riu sic shihet në fotot më poshtë, i ka nisur një tjetër mesazh ku e falenderon kryeministrin dhe tregon se 70 delet e dëmtuara i janë zëvendësuar.

Kryeministri në përgjigjen e tij i uron cdo të mirë dhe e përgëzon për punën e ndershme me mundime.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga Endri Shabani

Takim me “diktatorin”


“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë