MENU
klinika

Ky njeri nuk njeh moshë!

Ibra mbret i MLS/ Tripletë në fitoren spektakolare të LA Galaxy

16.09.2019 - 20:38

Zlatan Ibrahimovic vazhdon të tregojë një formë spektakolare në Major Soccer League të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Suedzi ka shënuar një tjetër tripletë për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy, duke u bërë protagonist absolut në ndeshjen ndaj Kansasit, të cilën LA Galaxy e fitoi me rezultatin e thellë 3-0.

Fillimisht Ibra ekzekutoi një 11-metërsh të cilin portieri i Kansasit e priti, por topin e kthyer suedezi e shtyu lehtësisht në rrjetë, ndërsa më pas shënoi edhe dy herë të tjera me aksion.

Zlatan Ibrahimovic u transferuar në SHBA në vitin 2018, ndërsa në 52 ndeshje, ka arritur të shënojë 48 gola, duke qenë protagonist në çdo takim, por shpeshherë edhe jashtë fushe.

Suedezi nuk e ka fshehur dëshirën për t’u rikthyer sërish në futbollin europian, ndonëse më 3 tetor do të mbushë plot 38 vjeç.

Vetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech