MENU
klinika

'Shpif kundë Serbisë'

“Je paguar nga Kosova e Mali i Zi”, Gjuriç akuzon Trajkovçin

02.09.2019 - 14:05

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka lëshuar një lumë akuzash në drejtim të kryetares së Lëvizjes Evropiane të Serbëve, Rada Trajkoviç.

Mediat serbe shkruajnë se Trajkoviç është e paguar nga Kosova dhe Mali i zi që të shpifë kundër Serbisë.

“Deklarimet e Rada Trajkoviçit për mediat e huaja nuk janë vetëm trillime të saj, por janë gënjeshtra të porositura për të treguar në interes të atyre që shqetësohen nga forcimi i Serbisë.

Histeria anti-ruse, shpifja për përfshirjen e Serbisë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, sulmet personale ndaj presidentit Vuçiq, kundërshtimi i zgjidhjeve që do të cenonin integritetin e Kosovës, janë armë nga arsenali i militantëve Euro-Atlantikë, si dhe Rada Trajkoviçit pa asnjë kufizim. Serbia është një shtet neutral dhe i pavarur dhe sado që Trajkoviç dhe komisionarët e saj mundohen, ajo do mbetet e njëjtë deri sa qytetarët e saj të vendosin ndryshe”, theksoi Gjuriç.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN