MENU
klinika

Integrimi i Shqipërisë

Plaset ‘bomba’/ Mitsotakis: Greqia nuk e mbështet!

08.09.2019 - 15:07

Greqia kundër hapjes së negociatave dhe bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Ky është lajmi i shpërndarë sot nga Kathimerini në “Twitter”, duke cituar kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis.

kolana e librave

Kushti i Mitsotakis për të dhënë votën pro Shqipërisë është trajtimi i minoritetit grek në vendin tonë.

“Mitsotakis thotë se Greqia nuk do të mbështesë bisedimet për anëtarësim për Shqipërinë derisa të ketë ndryshime në trajtimin e minoritetit etnik”, shkruan Kathimerini.

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi