MENU
klinika

Mesazhi për grupet opozitare

Meta po kërkon të thotë diçka, publikon foton me Ruçin dhe Ramën

10.09.2019 - 08:54

Një ditë pasi u mor në pyetje nga Komisioni i Hetimit për shkarkimin e tij, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta.

Në një postim në Facebook, Meta ka folur me kode, ndërsa ka postuar një foto ku shfaqet me kryeministrin Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçin.

kolana e librave

” Ishte kënaqësi dje të rikthehesha në Kuvend. Po kështu të shkëmbeja disa mendime dhe kujtime me Kryetarin e Kuvendit z.Gramoz Ruçi.

Së bashku ramë dakord se dy grupet parlamentare më cilësore opozitare kanë qenë ai i PD në ’91-’92 dhe ai i PS në ’92-’96. Kjo më përforcon bindjen se në demokraci, cilësia është më e rëndësishme se sasia, për të udhëhequr ndryshimin e një shoqërie, edhe kur “sasia” duket fuqiplotë.”, shkruan Meta.

"Çfarë do të thotë të jesh pjesë e Europës?"

Leksion për ‘Evropën e pasur’ nga ‘Shqipëria e vogël’

Flet eksperti kinez për koronavirusin

Ku gabuan dhe gabojnë Europa dhe SHBA?

Shkon në 212 numri i të prekurve

Koronavirusi/ Thellohet bilanci, 15 raste të reja

Çfarë do bëhet në vend të saj!?

Gjithë New York në karantinë, Trump tërhiqet