MENU
klinika

Por a e shmangu Shqipërinë?

Mike Pompeo viziton M. Veriut dhe Malin e Zi

27.09.2019 - 15:04

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, do të bëjë vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut dhe në Mal të Zi.

Mësohet se vizita do të bëhet në javën e parë të muajit tetor, si pjesë e një turneu diplomatik.

kolana e librave

Në axhendën e publikuar nga DASH, thuhet se Pompeo do të vizitojë Shkupin dhe Malin e Zi, por nuk përmendet asnjë vizitë në Shqipëri.

“Pompeo, një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Presidentit Donald Trump, do të vizitojë në një vizitë diplomatike Malin e Zi pasi të largohet nga Maqedonia e Veriut”, thuhet në njoftimin e DASH.