MENU
klinika

Trazira në kampin katalanas

Neymar-Mbappe ‘përçajnë’ Barcelonën!

13.09.2019 - 18:39

Merkatoja e Barcelonës ishte aktive, por jo efektive.

Rikthimi i Neymar-it në Camp Nou dukej marrëveshje thuajse e mbyllur, por kampionët e Spanjës dështuan në përmbushjen e objektivit të tyre kryesor. Sipas “Mundo Deportivo” klubi katalanas ka shtuar në listë një tjetër sulmues të PSG.

Kylian Mbappe shihet si opsioni më i mire për repartin ofensiv të Barçës.

Megjithatë një pjesë e mirë e anëtarëve të bordit kërkon blerjen e brazilianit Neymar duke marrë parasysh koston e tij më të ulët.

Ndërkohë pjesa tjetër shprehet e gatshme për të derdhur më shumë miliona në arkat e parizienëve për shërbimet e talentit francez.

Me mungesën e Lionel Messi-t në sfidat e para të kampionatit situata duket e ndërlikuar dhe klubi blaugranas nuk do të ndalet këtu me tratativat për afrimin e një tjetër sulmuesi.