MENU
klinika

Foto/ Çfarë nxorën nga thellësia e detit?

Përfundon misioni i veçantë i zhytësve në Sarandë

30.09.2019 - 08:30

Në qytetin e Sarandës u ndërmor fushata e dytë e pastrimit të plazhit të qytetit bregdetar nga mbeturinat.

Shoqata ‘’Spiranca Diving Center’’ dhe Nisma ‘’Dhuro Një Lule për Sarandën’’ u bashkuan për të nxjerrë në sipërfaqe mbeturinat e akumuluara ndër vite në thellësinë e detit.

kolana e librave

Në këtë mision i cili tashmë ka përfunduar morën pjesë zhytës vendas bashkë me aktivistë nga Hungaria, Letonia dhe nga vende të tjera të botës.

Plot 150 goma janë nxjerrë dje nga thellësia e detit, ndërsa në total gjatë muajit 226 të tilla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNQytetarët: Bllokimi është goditje për biznesin

Sarandë/ Protestë paqësore për hapjen e bulevardit

Çadrat në distancë 3.5 m larg njëra tjetrës

Saranda është gati për pushime!

E prekur një shtetase ukrainase

COVID-19 mbërrin në Sarandë!