MENU
klinika

Mbi 100 minuta në Kryeministri

Përfundon takimi Rama-Kostelancik

04.09.2019 - 19:02

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe drejtorit ri për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik.

Ky takim mes shefit të qeverisë shqiptare dhe zyrtarit të lartë të DASH ka zgjatur rreth 100 minuta. Dita e sotme ka qenë intensive për zyrtarin E Departamentin Amerikan të Shtetit.

Ai ka nisur fillimisht takimet me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçin, ndërsa më pas ka vijuar takimin me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla si dhe me dy drejtuesit e partive kryesore opozitare, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin.