MENU
klinika

Ç'pritet?

Rama anulon axhendën në SHBA, mbledhje urgjente qeverie në mesnatë

21.09.2019 - 20:52

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtarë në Frankfurt, ku mësohet se pas lëkundjeve të tërmetit dhe gjendjes së panikut të krijuar në vend, ai ka anuluar vizitën në SHBA.

Mësohet se Rama parashikohet të kthehet në Shqipëri në mesnatë, ndërkohë që ka njoftuar zhvillimin e një mbledhje qeverie.

“Mbledhja do të zhvillohet në mesnatë, sapo kryeministri të mbërrijë në Tiranë” – saktësuan burimet.

Këtë fakt e ka pohuar për mediat edhe zv.kryeministri Erion Braçe, I cili ka thënë se tërmeti nuk është klasifikuar nga Instituti I Gjeoshkencave si i shkallës së rrezikshmërisë së lartë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Projektligji për “Mbrojtjen Civile”

Tërmetet/ Qeveria, draft për reduktimin e efekteve

"Të gatshëm për t'iu ndihmuar"

Tërmetet, kryeministri italian telefonon Ramën