MENU
klinika

Ngjarje e rëndë

Refugjatët i vënë flakën kampit në Greqi, 2 të vdekur

29.09.2019 - 20:27

Refugjatët i kanë vendosur flakën kampit në Greqi, duke shënuar kështu dy viktima.

Refugjatët ishin strehuar në Lesbos dhe janë përleshur me policinë. Mediat greke bëjnë me dije se në kamp është krijuar një kaos i madh.

Sipas mediave helene, 5 të plagosur janë dërguar në spital, e mes tyre ka edhe fëmijë.

Ngjarja e rëndë pasi refugjatët i kanë vënë zjarrin çadrave të kampit.