MENU
klinika

Detaje

Rritet bilanci, 51 të lënduar nga tërmeti

21.09.2019 - 18:52

51 persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e tërmeteve të fuqishëm që goditën vendin pasditen e sotme. Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Traumës, ndërsa nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore.

Vendi u godit sot nga dy lëkundje tërmeti, ku më i forti 5.8 ballë Rihter, me epiqendër 30 km ne veri të Durrësit, në bregdet afër Kepit Rodonit. Tërmeti më i fortë në 20-30 vitet e fundit.

Lëkundjet e forta shkaktuan frikë dhe panik tek banorët, të cilët lanë shtëpitë dhe zbritën me shpejtësi në rrugë. Deri tani nuk raportohet për viktima, ndërsa të shumta kanë qenë dëmet materiale.

U propozua nga ministri i Drejtësisë

EMRI/ Emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës

“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë