MENU
klinika

Largohen 4 juristë (Emrat)

Sërish “furtunë” shkarkimesh në Kadastrën e Vlorë

13.09.2019 - 10:39

Katër juristë janë shkarkuar ditën e sotme në Kadastrën e Vlorës. Ndërkaq, mësohet se 19 punonjës të tjerë kanë marrë vërejtje.

Katër juristët e shkarkuar janë: Aldo Hoxhaj, Besmira Xhaferaj, Arba Mullai dhe Ermal Hoxha.

Mësohet se juristët nuk azbatuan vendimin e Gjykatës së Lartë për mosregjistrimin e pronës. Sakaq, bëhet me dije se janë thirrur në Tiranë, ku u është komunikuar shkarkimi nga detyra.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN