MENU
klinika

Postimi

‘Shkalla më e ulët historike’, Rama publikon raportin e papunësisë

12.09.2019 - 09:01

Ditën e djeshme Instituti i Statistikave publikoi raportin, ku tregohej që niveli i papunësisë në tremujorin e dytë të 2019 kishte shkuar në 11.5%.

Për këtë ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili përmes një statusi në ‘Facebook’ i uron të gjithëve një ditë të mbarë.

‘Shkalla më e ulët historike e papunësisë’, e quan kryeministri rezultatin duke e cilësuar tepër inkurajues.

konica ekonomiakonica ekonomia mobile

‘MIRËMËNGJES dhe me shifrën pozitive e tejet inkurajuese, të nxjerrë nga raporti i djeshëm i Institutit të Statistikave, konfirmuar edhe nga partnerët ndërkombëtarë, ju uroj një ditë të mbarë’, shkruan Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Të paktën ajo që deklarohet

Paga mesatare e shqiptarëve është 390 euro