MENU
klinika

Arrestimi pas tre muajsh hetim

Arrestohen tre vëllezërit që kultivonin kanabis

21.09.2019 - 10:41

Tre vëllezër janë arrestuar pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Të arrestuarit janë vëllezërit K.S., 33 vjeç; D.S., 26 vjeç dhe L.S., 35 vjeç, banues në fshatin Toplanë, Njësia administrative Temal, Bashkia Vau-Dejës.

Ata janë arrestuar në saj të operacionit të koduar “Brebulla”, ku nga informacionet e marra Policia i ka hetuar për tre muaj dhe më pas i ka arrestuar. Tre vëllezërit në bashkëpunim me njëri tjetrin dhe duke përfituar nga terreni i vështirë dhe tepër i thyer malor, dyshohet se janë autorët të kultivimit të bimëve narkotike kanabisi në zonën e Toplanës Vau Dejës dhe në zonën e Iballës Pukë mbi liqenin e Komanit.

kolana e librave

Materialet procedurale u referuan për veprime të mëtejshme pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim” në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur.

Në 'lupë' dy të kërkuar për krime të rënda

OFL ‘zbarkon’ në Kukës

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Ekspertët e Ministrisë së Mbrotjes në vendngjarje

Gjenden granata e plumba në Shkodër

I plagosuri ndërroi jetë në spital

Atenatat me armë zjarri në Kurbin, 2 viktima

Kontaktet e një të moshuare të shtruar në Tiranë

Rikthehet Covid-19 në Mat, 6 raste të reja