MENU
klinika

Lajm i hidhur për policinë

Shuhet ish-komisari pas një lufte të gjatë operacionesh

03.09.2019 - 17:24

Lajm i hidhur për policinë shqiptare. Është ndarë sot nga jeta ish-komisari Elvis Kalamishi.

Mësohet se ish-komisari ka humbur betejën me sëmundjen e rëndë, pas një lufte të gjatë operacionesh.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim.

Në mesazhin e ngushëllimit, kjo shoqatë e cilëson ish-komisarin Kalamishi si një koleg të përkushtuar dhe njeri dinjitoz.

kolana e librave

“Me hidhërim mësuam largimin prej nesh të kolegut tonë të nderuar, komisar Elvis Kalimishi. Një koleg i përkushtuar dhe njeri dinjitoz humbi betejën me vdekjen pas një lufte të gjatë operacionesh.

Shprehim ngushëllimet më të thella familjes, të afërmve dhe kolegëve të Organizatës së Policisë. I përjetshëm qoftë kujtimi i Komisar Elvis Kalamishi”, shkruhet në mesazhin e ngushëllimit.

Emri dhe e shkuara kriminale (Dinamika e ngjarjes)

‘Tronditet’ Astiri/ Vritet i riu në lokal, dyshimet e para

(Fotot e rënda) Kërcënim e fjalë të tmerrshe!

Nëna nga Saranda dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare

‘Patëm përplasje gjatë darkës me Ramën’

Haradinaj: Ishte i angazhuar për ndarjen e Kosovës, ja kur nisi ideja

"Ka bërë disa gabime, duhet të kthehet në rrugën e duhur"

Dëbimi i dy diplomatëve, Irani ‘shuplakë’ Shqipërisë

"2020-ta s’do jetë vetëm viti i rindërtimit"

Nga lufta “anti-KÇK” te Reforma Zgjedhore, Balla tregon prioritetet