MENU
klinika

Shkarkimi i Metës

Takimi me Komisionin e Venecias, reagon opozita: Lojë e turpshme!

10.09.2019 - 09:14

Delegacioni nga Komisioni i Venecias, si një mision fakt mbledhës për shkeljet e pretenduara të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në vendimin për të anuluar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka zhvilluar takimin e parë me përfaqësuesit e opozitës.

Në takim kanë qenë ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi dhe ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha.

Në një prononcim për mediat, ata kanë thënë pas takimit me delegacionin se kjo është një lojë e turpshme e shumicës dhe e parlamentit.

Parlamenti përpiqet që të tërheqë Komisionin e Venecias në lojën e tij të turpshme për të kapur të gjithë pushtetet përfshi dhe Presidentin e Republikës”- tha Bylykbashi.