MENU
klinika

Hapja e negociatave

Takimi Rama-Merkel/ Kancelarja ‘mike e vërtetë’! Po në tetor?

13.09.2019 - 11:16

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim nga kancelarja Angela Merkel, në kuadër të procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Shefi i qeverisë ka zhvilluar një takim me kacelaren, i cili zgjati për 30 minuta. Rama thotë se Merkel është një mike e shqiptarëve, ndërsa tha se ajo ka një predispozitë shumë pozitive kundrejt vendit tonë.

“Shumë i inkurajuar nga vlerësimet dhe predispozita pozitive ndaj Shqipërisë e kancelares Merkel🇩🇪🇦🇱🇪🇺

#MikeeVërtetë🙏”, shkruan Rama.

Muaji tetor do të jetë një sfide e vërtetë për Shqipërinë në lidhje me hapjen e negociatave.

Ky proces do të diskutohet nga KE-ja në datën 18 tetor, ndërsa kandidate për çelje negociatash krahas Shqipërisë është edhe Maqedonia e Veriut.

Ja pse Shqipërisë i duhet një qeveri me bazë të gjerë pas 25 prillit

“Krusha”, Nazarko: Akuzat ndaj Bashës pjesë e fushatës

E para shqiptare që zgjidhet zv.presidente e Asamblesë Parlamentare!

Mimi Kodheli merr detyrën e lartë në NATO

"Do ketë shtyrje të orareve dhe reduktim pune"

Sektori i vizave hapet sërish, njoftimi i Ambasadës Gjermane

"Do jemi në gjendje të hapim ato bare dhe restorante dhe të themi..."

Bill Gates: Mund të rikthehemi në normalitet verën e 2021