MENU
klinika

I përfshirë në trukime

Tenisti i njohur përjashtohet përjetësisht!

10.09.2019 - 16:16

Tenisti brazilian Diego Matos është përjashtuar përgjithnjë nga sporti dhe është gjobitur me 125 mijë dollarë, pasi është përfshirë në trukimin e disa ndeshjeve.

Departamenti anti-korrupsion pranë Federatës Ndërkombëtare të Tenisit ka shpallur fajtor tenistin 31-vjeçar.

Ai është përfshirë në të paktën 10 ndeshje të trukuara gjatë vitit 2018.

konica sportkonica sport mobile

Bëhet fjalë për turne të zhvilluar në Brazil, Sri Lanka, Ekuador, Portugali dhe Spanjë. Tenisti Diego Matos u akuzua edhe për faktin se nuk pranoi të bashkëpunojë me Komisionin e Integritetit.

Tenisti është pezulluar që prej datës 6 dhjetor 2018, kur u ngritën akuzat e para.

Renditja e tij më e mirë është vendi nr.580, në prill të 2012-ës.