MENU
klinika

Banorët në panik

‘Tërbohet’ moti/ Cikloni godet qytetin e Fierit!

19.09.2019 - 17:26

Furtuna e shiut dhe erës kanë përfshirë qytetin e Fierit pasditen e kësaj të enjteje. 

Moti i keq dhe erërat e forta me shpejtësi deri në 80-100km/h ditën e sotme kanë shkaktuar probleme në Fier.  Era e fortë ka shkulur pemë në qytet duke penguar lëvizjen e mjeteve.

Fatmirësisht nuk ka pasur të plagosur në njerëz por vetëm dëme materiale.

kolana e librave

Për shkak të erërave të forta gjithashtu janë krijuar probleme në rrjetin elektrik. Janë dëmtuar disa linja të OSHEE, kryesisht zonat Patos, Roskovec.

Nga OSHEE po punohet për rikthimin e energjisë për abonentët