MENU
klinika

IGJEUM publikon të dhënat

Tërmeti ‘shkund’ sërish Shqipërinë, ja sa ballë ishte

28.09.2019 - 16:58

Një tjetër tërmet ka goditur vendin ditën e sotme. Sipas IGJEUM lëkundja ishte e forcës 3.6 ballë, me thellësi 30 kilometër dhe me epiqendër në detin Adriatik, 6 kilometër në veri të Durrësit.

Ndërkohë, lëkundje të lehta tërmeti, 2.3 ballë, janë ndjerë edhe ditën e djeshme. Sipas Institutit të Gjeoshkencave lëkundjet ishin me epiqendër po në detin Adriatik, me thellësi 45 kilometër.

Një javë më parë vendi u godit nga dy lëkundje të fuqishme tërmeti, 5.8 dhe 5.6 ballë, të cilët shkaktuan frikë dhe panik tek qytetarët.

Si pasojë e lëkundjeve pati dëme të konsiderueshme materiale, ndërsa u plagosën lehtë dhjetëra persona.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit


Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë