MENU
klinika

Ja çfarë thotë

Tërmetet në Shqipëri, reagon Presidenti i Parlamentit Evropian

23.09.2019 - 13:07

“Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin e vendit”.

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar me nje status ne Twitter pas tërmetit te se shtunes ne Shqipëri, qe ngjalli panik te popullata.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, thuhet:

kolana e librave

“Në këto orë të vështira, ne jemi me popullin shqiptar. Mendimet tona janë me ata që janë lënduar ose me ata që kanë humbur banesat. Evropa është e gatshme të ndihmojë për rimëkëmbjen dhe rindërtim”.