MENU
klinika

Ja epiqendra

Tërmeti shkund Jugun e Shqipërisë

05.09.2019 - 20:17

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar rreth orës 19:50 të së enjtes mbrëma (5 shtator).

Sipas njoftimeve të IGJEUM tërmeti ka qenë 3.8 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tij ka qënë qyteti i Gjirokastrës. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Himarë e Sarandë.

kolana e librave

Mes banorëve ka patur momente paniku.

Veçanërisht banorët e ndërtesave të larta janë larguar nga banesat e tyre dhe kanë dalë në ambiente të hapura.

utoritetet kanë bërë thirrje për qetësi dhe durim, deri sipas tyre për sqarimin e situatës.

Emri/ I dënuar me 6 vite burg më parë

Arrestohet 70-vjeçari nga Lazarati, ja cila është akuza

Ja çfarë deklaroi avokati i 41-vjeçares

Dhunonte vajzën 13 vjeçe, burg nënës nga Saranda

Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale