MENU
klinika

Vendi nuk gjen qetësi

Tërmet në vend, epiqendra zhvendoset në veri

30.09.2019 - 08:38

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pas mesantës së mbrëmshme. IGJEUM raporton se ka regjistruar një tërmet me magnitudë 2.7.

Për fat goditja nuk ka qenë e fortë dhe nuk ka asnjë raportim për deme. Epiqendra, ndryshe nga së fundmi që ka qenë intensivisht në Durrës dhe zonat përreth, këtë radhë është zhvendosur.

kolana e librave

Sipas IGJEUM tërmeti ka pasur epiqendër 19 kilometër në Jug Perëndim të Kukësit në një thellësi 26 kilometër.