MENU
klinika

Foto

Ura që “shpëton” nga përmbytja Fushë-Krujën, përfundon ndërtimi

11.09.2019 - 13:08

Brenda muajit shtator pritet të përfundojë ndërtimi i urës në Fushë-Krujë.

Ky investim shpëton nga makthi 1800 familje dhe 100 bizneseve që përmbyteshin rregullisht gjatë periudhës tetor-maj.

konica ekonomiakonica ekonomia mobile

Padyshim, një nga veprat më të vështira për nga kompleksiteti, ku u zhvendos rrjeti elektrik, ujësjellës, telekomunikacionit, prishja e ndërtimeve brenda shtratit të lumit, prishja e urës së vjetër dhe ndërtimi nga e para dhe me cilësi e veprës së re”, kryetari i bashkisë së Krujës, Artur Bushi.

Sipas tij, ndërtimi i kësaj ure krijoi vështirësi në qarkullim, por ky investim na “shpëton” nga makthi i dy dekadave me përmbytje.

Përshtatja e aktivitetit me pandeminë

Raporti i BE: “COVID-19 rriti çmimin e drogërave”

COVID-19/ Prishet “hallka” ushqimore

Një numër rekord amerikanësh do të përballen me urinë

Thellohet borxhi, 454 mln € hua vetëm për COVID!

Në qershor prezent në tregjet e huaj për Eurobondin 650 mln €

'Financat' dhe bankat s'kanë firmosur marrëveshjen

Garancia e dytë sovrane ende jo efektive!

E ardhmja gjithnjë e më e pasigurt!

RT/ Një skenar makthi për naftën në det

RT/ A do të blejnë kinezët pronë nga amerikanët?

SHBA dëshiron të shesë pronat shumë milionëshe në Kinë