MENU
klinika

Emrat

Vakanca në Kushtetuese/ Kuvendi publikon listën me 6 kandidatët!

17.09.2019 - 18:16

Kuvendi ka publikuar listën e kandidatëve për gjyqtar pranë Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë.

Pranë GJK kanë aplikuar gjyqtarët Ardita Buna Alsula, Ded Kasneci, Klodian Rado dhe Regleta Panajoti.

kolana e librave

Kuvendi po ashtu ka bërë me dije se për vendet vakante kanë aplikuar edhe Shaqir Hasanaj, si dhe Vjosa Bodo Mujo.

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese rrjedhin pas mbarimit para afatit ligjor të mandatit të Fatos Lulos.

"Familjet kanë përgjegjësi në mirëedukimin e brezit të ri"

Videoja e Ardi Veliut, Rama: Gaboi, por i besoj ndjesës së tij publike

Varhelyi mesazh të fortë politikës, iu bën thirrjen urgjente

Situata e tensionuar politike/ “Për të ardhur keq nëse humbet ky moment”

4 oficerë policie qëllohen me armë, 10 persona humbin jetën

Përshkallëzohet protesta që po ‘gëlon’ në SHBA

Nuk u plotësua kuorumi, përplasje mes anëtarëve

KQZ shtyn për në janar kërkesën për referendum për sistemin zgjedhor