MENU
klinika

Deklarata

Vendimi i CDU-CSU/ Reagon Rama: Shqipëria e meriton!

24.09.2019 - 19:17

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të grupeve Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman, të cilat votuan sot rezolutën që ti rekomandohet qeverisë federale hapja e negociatave me kushte për Shqipërinë.

Ne nje postim te bere ne Twitter, kryeministri Edi Rama ka falenderuar te gjithe deputetet, si dhe Angela Merkel per mbeshtetjen e pakursyer sipas tij.

“LAJM I MIRE! Faleminderit të gjithë deputetët e CDU/CSU që më në fund VOTUAN PRO HAPJES SË NEGOCIATAVE.

Ata qē votuan KUNDËR do t’i bindim në çdo hap me FAKTE se SHQIPËRIA E MERITON hapjen e negociatave. FALEMINDERIT ANGELA për mbështetjen e pakursyer për SHQIPËRINË”, shkruan Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë ministri e tërë... "Kulture"!

Gjellë pa shije, me pak erëz “UNESCO”

(Nga cikli: Leter e hapur nga Diaspora)/ Nga Përparim Gjeka

Kush duhet të na udhëheqë?

“Një mijë amerikanë po vdesin çdo ditë”

VIDEO virale / Gazetari gozhdon Donald Trump, që humbet toruan

Si është situata në spitalet COVID, sa pacientë janë të intubuar dhe në terapi intensive?

146 raste të reja me COVID në vend, 6 pacientë humbin jetën gjatë 24 orëve