MENU
klinika

"Nëse do ishin respektuar..."

“Venecia” në Tiranë, Meta zbardh detaje nga takimi

10.09.2019 - 14:15

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur detaje nga takimi që ka pasur sot me katër anëtarët e Komisionit të Venecias në ditën e parë të vizitës së tyre faktmbledhëse në Tiranë, të cilët më pas do të hartojnë dhe publikojne opinionin e tyre gjatë muajt tetor.

Në një postim në Twitter, presidenti Meta shkruan:

#Kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të #KomisionitTëVenecias. Nëse do ishin respektuar #rekomandimet e tyre në të kaluarën, #Shqipëria kurrë nuk do të ishte në këtë situatë.