MENU
klinika

Epiqendra

Veriu i Shqipërisë zgjohet i tronditur

14.09.2019 - 08:20

Në tërmet ka goditur vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas informacioneve zyrtare, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.

Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit si dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftojnë se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohet për dëme.