MENU
klinika

Epiqendra

Veriu i Shqipërisë zgjohet i tronditur

14.09.2019 - 08:20

Në tërmet ka goditur vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas informacioneve zyrtare, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.

Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit si dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftojnë se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohet për dëme.

Parashikimet: Do të rriten prurjet e lumenjve!

Bëhuni gati për katër ditë reshje të dendura shiu

Aksion blic në disa banesa

RENEA rrethon Niklën për disa orë

IGJEUM parashikim për reshje intensive

Shkodër, 738 hektarë tokë ende nën ujë!

"Hap pas hapi po merr formën e..."

Rama publikon videon nga kantieri në Fushë-Krujë

Policia italiane zbarkon në Tiranë javën e ardhshme

Zbulohet mesazhi i fundit i biznesmenit Pecorelli