MENU
klinika

“T’i hiqet mandati”!

Agim Kajmaku letër Kryeprokurores Arta Marku, ja çfarë i shkruan

28.10.2019 - 18:44

Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, i ka dërguar letër kryeprokurorës Arta Marku, pas lajmit të publikuar nga Partia Demokratike se Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në përfundimin që Agim Kajmaku është shtetasi Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi për falsifikim parash.

Në përgjigjen e publikuar sot nga Sekretari i PD, Gazmend Bardhi, Prokuroria i kërkoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve t’i hiqet mandati i kryebashkiakut Agim Kajmakut, pasi ka gënjyer në formularin e Dekriminalizimit.

Më poshtë keni letrën e Kajmakut të siguruar nga ‘Balkanweb’ dhe gjithë detajet dhe hollësitë drejtuar kryeprokurores Arta Marku.

foto galeri

foto galeri

foto galeri