MENU
klinika

Shifrat

“Bum” shitjesh për Apple, 130 mijë iPhone për një ditë

27.10.2019 - 09:18

Formacioni i iPhone 2019 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje. Më 25 tetor, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max u lançuan në Korenë e Jugut, krahas Apple Watch Series 5.

Sipas një raporti që citon burimet e brendshme, Apple mund të ketë shitur rreth 130,000 iPhone, pasi ky është numri i pajisjeve që janë aktivizuar.

Ndërsa kjo është padyshim një rritje e mirë, krahasuar me performancën e ditës së parë të linjës së vitit 2018.

Gjithsesi, nuk është shumë larg Samsung Galaxy Note10, që shiti rreth 220,000 njësi në ditën e parë.