MENU
klinika

Projektet

Delegacioni francez zbarkon në portin e Durrësit

14.10.2019 - 12:30

Një delegacion francez nga Instituti i Studimeve të Larta të Mbrojtjes Kombëtare, i cili kryesohej nga ambasadorja e Republikës të Francës në Tiranë, Christina Vasak, vizitoi të dielën portin e Durrësit.

Delegacioni francez u prit nga zv. drejtori i Përgjithshëm i APD, Petrit Çerçizi, i cili pasi përshëndeti mysafirët nënvizoi rëndësinë e takimeve të tilla.

Gjatë takimit, në sallën e Konferencave të APD-së u shfaq një dokumentar i shkurtër mbi portin e Durrësit.

Specialistët e promocionit dhe ata të sigurisë portuale prezantuan situatën aktuale në portin e Durrësit, kapacitetet dhe funksionimin e tij, si dhe bashkëpunimin me institucionet dhe organizmat e tjerë në këtë hapësirë.

Ata iu përgjigjën interesimit të përfaqësuesve të institutit francez mbi destinacionet e mallrave si dhe për projektet kryesore që po zbatohen në portin më të madh të vendit.

Delegacioni francez vizitoi më pas dy nga Terminalet e portit, Terminalin Perëndimor dhe atë të Trageteve.

Arrestohet një 40-vjeçar nga Maqedonia e Veriut

Kapen 300 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit

Ekzekutimi i vëllezërve Haxhia

SPAK zbardh rolin e dy vrasësve me pagesë

Ministrja e Shëndetësisë inspekton qendrën shëndetësore të Ishmit

Manastirliu: Do hapim 29 qendrat verore