MENU
klinika

Kuqezinjtë me trajner të ri

Dështon Spalleti/ Milan zgjedh Stefano Piolin

08.10.2019 - 16:30

Milani do të drejtohet nga Stefano Pioli dhe vetëm zyrtarizimi nga ana e klubit ka mbetur.

“Djalli” i ka komunikuar largimin trajnerit Marco Giampaolos dhe ka bindur ish-trajnerin e Interit të marrë drejtimin e skuadrës. Ky i fundit ka gjetur gjuhën e përbashkët madje ka përgatitur dhe stafin që do të marrë me vete në Milano.

Gazetari italian, Nicolo Schira, bën me dije se Stefano Pioli do të ketë si zëvendës të tij Giacomo Murellin, bashkëpunëtorin e tij të përjetshëm.

konica sportkonica sport mobile

Stafi do të ketë dhe përgatitësin atletik, pozicion ky që do të mbahet nga Francesco Perondi dhe analizuesin e ndeshjeve Gianmarco Piolin. Ky i fundit është dhe djali i trajnerit të Milanit.

Ky i fundit ka gjetur gjuhën e përbashkët madje ka përgatitur dhe stafin që do të marrë me vete në Milano. Gazetari italian, Nicolo Schira, bën me dije se Stefano Pioli do të ketë si zëvendës të tij Giacomo Murellin, bashkëpunëtorin e tij të përjetshëm.

Stafi do të ketë dhe përgatitësin atletik, pozicion ky që do të mbahet nga Francesco Perondi dhe analizuesin e ndeshjeve Gianmarco Piolin. Ky i fundit është dhe djali i trajnerit të Milanit.