MENU
klinika

Tërmetet trondisin Peleponezin

Grekët zgjohen në panik, dy lëkundje të njëpasnjëshme

21.10.2019 - 08:30

Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi.

Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki.

kolana e librave

Ndërkohë, pak minuta më vonë, në orën 03:58, është shënuar një tjetër lëkundje, në një zonë detare 22 kilometra në jugperëndim të Zakynthos.

Nga tërmetet nuk raportohet për probleme, por lëkundjet kanë krijuar panik te qytetarët, në orët e para të mëngjesit.

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi