MENU
klinika

"Basha, kryetar Kuvendi"

Ilda Bejleri bën gafën në mes të emisionit

08.10.2019 - 16:42

Ilda Bejleri, moderatorja shqiptare së fundmi, në emisionin që drejton, “Procesi Sportiv” në Top Channel ka ngatërruar kreun e PD Lulzim Basha me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.

Teksa i drejton një pyetje fotografit Armand Sallabanda, se kë do të zgjidhte nga Parlamenti, për të bërë disa fotografi, një femër dhe një mashkull, ku i fundit nga meshkujt zgjodhi Gramoz Ruçin. Por nuk mungoi një gafë nga ana e Ilda Bejlerit.

kolana e librave

Mashkull do të zgjidhja kryetarin e Kuvendit, sepse ka karakteristika tipike shqiptare”, tha fotografi. Ndërkohë Ilda ndërhyri duke thënë “aaa Basha”, dhe ktheu sytë nga Ervin Salianji, i cili ishte po ashtu i ftuar në emision. Për të zbutur disa gafën e moderatores, fotografi Sallabanda u shpreh sërish: “Jo jo, kryetarin e Kuvendit”.

Mesa duket Ilda Bejleri nuk i  njeh politikanët në vend, madje ngatërron edhe postet e tyre.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Arsyeja paska qenë një tjetër femër

Zbulohet kush ‘e ndau’ Ilda Bejlerin nga Shakohoxha

"E hap dekoltenë sa hap gojën..."

Ilda Bejleri thumbon analistin, nuk i ka dalë inati